Yunus – Meeting Molly EP

yunus-meeting-molly-lost-found-guy-j

 

Pamiętacie Yunusa Güvenena? Producenta, który współpracował z Silver Planet Recordings, Red Flag Collective czy Bedrock Records. Gościa mającego na swoim koncie kilka killerów w postaci np. 'Mass Schizophrenia', 'Red Pilot' czy 'Opus 34'? Otóż w/w persona powraca po dziewięcioletniej przerwie w tworzeniu muzyki! Nie liczcie jednak na to, że jego come back na scenę zaowocuje wydaniem mrocznego oldschoolowego progresu. Nic z tych rzeczy. 'Meeting Molly' to przedstawiciel nowoczesnego podejścia do muzyki elektronicznej. Czy dobrego? Zależy dla kogo ;) Jak dla mnie jest to strzał w dziesiątkę.
Oryginał jest bardzo ciekawy. Wyrazisty bassline, świetny groove i przyjemny motyw główny. Przypomina mi on starsze produkcje rodem z Anjunadeep (pisząc starsze mam na myśli kapitalne początki tej wytwórni, aż się łezka kręci w oku) – miałem wrażenie, że słucham czegoś z pierwszych dokonań Jaytecha. Bardzo przyjemnie się tego słucha, noga sama zaczyna się poruszać.
Miłośnicy twórczości Guy J będą zadowoleni – dostaną dokłanie to czego można się spodziewać po Izraelczyku. Otrzymają doskonałe połączenie nowoczesnych brzmień w postaci kombinacji progressive i deep house'u. Głęboki bass, sporo klikających dźwięków w tle, harmonia pomiędzy delikatnym beatem i płynącą melodią. Jego remix ma to samo tempo co oryginał, brzmi jednak o wiele spokojniej i wolniej. Jest niemal relaksacyjny ;) Fantastyczne, po prostu.
'Meeting Molly EP' to bardzo dobry realase – kolejna warta polecenia pozycja z katalogu Lost & Found. Miłośnicy oldschoolu będą raczej zawiedzeni tym co zaproponował Yunus, jednak warto dać mu szansę i sprawdzić nową pozycję z jego dyskografii.

 

Label: Lost & Found Records
Numer katalogowy: LF014D
Format: Mp3
Data wydania: 07.07.2014
Gatunek: Progressive

Lista utworów:
01. Meeting Molly (Original Mix)
02. Meeting Molly (Guy J Remix)

 

——————–

Transi

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress