Yarn – Interconnected Visions

yarn - IV

3 lata po premierze swojego debiutanckiego albumu duet Yarn ponownie uderza w nas nowym wydawnictwem długogrającym. Oczywiście panowie nie próżnowali przez ten czas, bowiem regularnie wydawali nowe EP'ki, których też się już sporo nazbierało (ostatnia nawet w styczniu tego roku). Jednak co album to album, więc korzystając z dobrodziejstw dzisiejszej dystrybucji muzyki w internecie, możemy się cieszyć ich muzyką już po kilku kliknięciach.

Generalnie rzecz biorąc już na starcie zaznaczam, że nie ma tu żadnej rewolucji w brzmieniu, bowiem styl jest bardzo podobny do większości poprzednich dokonań od Yarn. Oczywiście nie uważam tego za wadę, bo ceniąc sobie dobry chillout zawsze wiedziałem, że mogę w ciemno sięgnąć po jakiś ich "rilejs" i nigdy się nie zawiodłem. Ich styl to leniwy, połamany beat oraz swobodna melodia, okraszona wstawkami zarówno z syntezatora jak i bardziej tradycyjnych instrumentów. W klimacie dominuje mistyka, ale bez nadmiernego mroku. Widniejąca na okładce tafla wody dobrze oddaje to, co się dzieje przez tą godzinę i szesnaście minut trwania albumu.

"Interconnected Visions" z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy są już zaznajomieni z twórczością tego duetu, ale także również wszystkim tym, którzy cenią sobie dobrą muzykę do relaksu, a niekoniecznie chcą się raczyć ambientami. Nie jest też to mocna progowa propozycja rodem z Altar Rec., ale solidna porcja relaksu pod postacią dźwięku. Na niedzielne popołudnie będzie jak znalazł. :)

Label: Blue Tunes Chillout
Numer katalogowy: BTCDR 022
Format: Mp3, FLAC
Data wydania: 24.03.2016
Gatunek: Psychill

Sample & Buy: Beatport
Dostępne też przez Spotify

Tracklist:
1. Interconnected Visions (Intro)
2. Raindrops On Window
3. Above The Clouds
4. Imaginery Landscapes
5. Passion
6. Beyond The Glass Mountains
7. Silent Escape
8. On The Road
9. Esse

Forum

———————————————-

Ambrotos

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress