Yagya – Sleepygirls

Yagya - Sleepygirls

 

Yagya, czyli Aðalsteinn Guðmundsson – Islandczyk, którego część z Was powinna kojarzyć choćby z świetnego albumu "Rigning" … (Recka tutaj:) wydał całkiem niedawno swój piąty album :) Jako, że jestem wiernym fanem twórczości tego Pana, nie mogło zabraknąć tematu związanego z tym jakże ważnym wydarzeniem ;)
Przejdźmy do rzeczy, album zawiera dwanaście kawałków pt. "Sleepygirl" z dołączonymi kolejno numerami (identycznie jak na albumie "Rigning" czy "Rhythm Of Snow") taki można powiedzieć standard nazewnictwa u gościa. Materiał zawarty na nowym krążku nawiązuje klimatem do dwóch wyżej wymienionych albumów, szczególnie do "Rigning". Całość deepowa, dość głęboka z dreamową otoczką, przez co nie ma uczucia Islandzkiego chłodu – wręcz przciwnie album emanuje ciepłem. Smaczku dodają żeńskie wokale: Sleepygirl 2 i 4 dzieki, które sprawiają, że zapominamy o wszystkim i odlatujemy gdzieś daleko…. Jeśli chodzi o nazwę krążka to uważam, że jest odpowiednia co do zawartości, takie… "śpiące dziewczyny" ;)
Przesłuchałem całość już kilkanaście razy na zmianę z "Rigning" i muszę przyznać, że brzmi wybornie i na dłuuugo zagości u mnie na playliście :D

Ps: Taka mała rada, jeśli macie zamiar słuchać na wyrywki to dajcie sobie spokój, to jest temat, który trzeba przesłuchać od początku do końca… inaczej cały czar pryska jak bańka mydlana.

 

Label: Delsin ‎– 106dsr/ygy-cd1
Format: CD, Album
Kraj: Holandia
Data wydania: 16 czerwiec 2014
Gatunek: Electronic
Styl: Dub Techno, Ambient

Traklista:
1 Sleepygirl 1
2 Sleepygirl 2
3 Sleepygirl 3
4 Sleepygirl 4
5 Sleepygirl 5
6 Sleepygirl 6
7 Sleepygirl 7
8 Sleepygirl 8
9 Sleepygirl 9
10 Sleepygirl 10
11 Sleepygirl 11
12 Sleepygirl 12

——————–

pure_tc

 

Skomentuj na forum

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress