Sundial Aeon – Hypnosis

hy
„Niczym siła Odyna z niezbadanych wymiarów”, tak rozpoczynał się promocyjny tekst przed wydaniem nowego albumu grupy Sundial Aeon o nazwie Hypnosis. Parę dni temu (a dokładnie 8 lipca 2013 roku) ujrzał on światło dzienne w rodzimej wytwórni Impact Studio Records. Czy te zdanie faktycznie odzwierciedla klimat panujący na tym krążku? Sprawdziliśmy to i w tym miejscu zapraszamy do naszej recenzji tego wydawnictwa.

Na Hypnosis z pewnością mamy do czynienia z muzyką która jest wielowymiarowa, z pewnością jest też w niej boska siła spokoju :). Na krążku znajdziemy 10 kompozycji odznaczających się relaksującym, nienachalnym brzmieniem, utrzymanym w klimacie chill out / downtempo. Wśród samych nowych utworów znajdziemy także jeden remiks projektu Kyoto do znakomitego utworu Love Shelter znanego z wydanego w roku 2007 albumu Apotheosis. Wszystkie pozycje na albumie trzymają równy poziom i wprowadzają słuchacza faktycznie w stan hipnozy. W porównaniu do poprzednich albumów Sundial Aeon, tutaj mamy jeszcze więcej mistycznej a zarazem kosmicznej przestrzeni, nie zabrakło również starego dobrego acidu. Natomiast motoryka kawałków troszkę zwolniła, nadając jeszcze większej głębi tej muzyce. Od pierwszego numeru (który to swoim tajemniczym klimatem świetnie wprowadza w nastrój albumu), do ostatniego, słuchacz jest wprowadzany w specyficzny stan – uśpienia / hipnozy. Kolejne pozycje albumu błogo płyną a z nimi także i my. Dopiero zakończenie płyty wybudza nas z tego stanu, niestety…

Album jest tak skonstruowany, że każdy utwór na płycie, pomimo że różni się w jakimś stopniu od poprzedniego, to jednak utrzymuje doskonale cały jednostajny klimat płyty nie nudząc przy tym słuchacza. Nie jest to łatwe do zrealizowania, jednak w tym wypadku twórcom udało się to zadanie dobrze wykonać. Na szczególna uwagę zasługują moim zdaniem pozycje nr 2 i 3 a także 7. Numer 2 (The Nothern Hemisphere Balance) przyciąga do siebie świetnym intrem, dobrze wykonanym rozwinięciem w kosmicznym kliamacie a także mocniejszym acidowym zakończeniem. Pozycja nr 3 (Myth Of The 21st Century) to dość mocno tajemnicza produkcja, w której bardzo ciekawie wykorzystano sample które kojarzyć się mogą z dźwiękami wydawanymi podczas wyładowań elektrycznych. Kawałek nr 7 (Siberian Forest) to jeden z najbardziej dynamicznych kompozycji na tym albumie, świetny do ożywienia publiki podczas seta na scenie chill out / downtempo.

Kończąc tą recenzję mogę napisać jedno, z pewnością warto posłuchać i poczuć klimat tego albumu.. Jest dobrze wyprodukowany, nic w nim nie zraża do słuchania a dzięki jednostajnemu klimatowi, można się zanurzyć w ciekawych chilloutowych dźwiękach na dobre 80 minut. Deepersense poleca!

Label: Impact Studio Records
Numer katalogowy: ImpactCD03
Format: CD, mp3
Data wydania: Lipiec 2013
Gatunek: Ambient, Downtempo, Chill Out

SAMPLE i ZAKUP: Nobient

Lista utworów:

1. Rise Of The New Aeon
2. The Northern Hemisphere Balance
3. Myth Of The 21st Century
4. Orbital Flowers Zone
5. Aerospace Labyrinth
6. Illusions Of Areas
7. Siberian Forest
8. Lunatic Visions
9. Love Shelter (Kyoto Remix)
10. Collapsed Dreams

Skomentuj na forum: Sundial Aeon – Hypnosis

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress