Solid Snake – Return to the Source

solid-snake-return-to-the-source

 

Choć od premiery albumu minęło już nieco czasu (miała miejsce w czerwcu tego roku) to nadal często gości w mojej playliście. Towarzyszył mi niemal przez całe lato, w domu, w podróży czy podczas grywanych setów. I wciąż się nie znudził. Solid Snake to pochodzący ze szwedzkiego Malmoe duet, który tworzą Omar Chelly & Anders Rosengren. Ten pierwszy jest również znany doskonale z twórczości pod aliasem Tegma. Podobnie jak nieco słynniejszy i również pochodzący z Malmoe duet Son Kite od wielu lat swoją twórczością elektryzują fanów na całym świecie.
Po nieco słabszym okresie swojej aktywności w tym roku powrócili ze znakomitym "Return to the Source", który jak sama nazwa wskazuje nawiązuje do korzeni muzyki progressive trance w skandynawskim wydaniu. 
Jest melodyjnie, hipnotycznie, z duża dawką przestrzeni, technicznym zacięciem i delikatnym psy-zalążkiem. Dodatkowo mimo +/- 135 bpm nie brakuje tutaj motoryki. 
Dla mnie jeden z najbardziej udanych tegorocznych wydawnictw. Dla miłośników brzmień w stylu Son Kite czy 12Moons czy nawet Art of Trance/Union Jack pozycja godna uwagi.

A co piszą sami artyści:


"Welcome to another Solid Snake album. We thank you for buying this album and we hope you will enjoy it. So what’s the story behind this album? We have tried many different directions on our previous two albums and we thought it’s about time for the Snake to crawl back to its first den- trance. We were longing for the feeling the trance scene had in Malmoe, back in the beginning of the 2000’s. So we thought let’s make a tribute to this very special period in our own way- and here’s the result"


Label: Tribal Vision Records
Numer katalogowy: 
Format: Mp3
Data wydania: 07.06.2016
Gatunek: Progressive Trance/Psyprogressive

Odsłuch: https://solidsnakemusic.bandcamp.com/releases

Lista utworów:

01. Abyss Pt. 1 08:26
02. Moments of… 09:37
03. Violet Experience 08:26
04. Banananalogue 10:12
05. Badgers Song 07:01
06. Vivid Red Ribbon 09:20
07. Abyss Pt. 2 08:28
08. A New Beginning 09:54

———————-

Abyss

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress