Slowdive – Pygmalion

Slowdive

 

Slowdive to pochodzący z Wielkiej Brytanii zespół muzyczny grający muzykę dream pop/shoegaze, założony w 1989 r, rozwiązany 6 lat później, po czym reaktywowany w bieżącym roku (wystąpił m.in. na Off Festival w Katowicach).
Muzyka na trzecim i jak na razie ostatnim krążku grupy znacznie różni się od tej na dwóch poprzednich, "Sovlaki" i "Just for a Day", przechodząc w bardziej atmosferyczne i ambientowe aranżacje.
W 2010 r. wydawnictwo rozszerzono o dodatkową płytę zawierającą dema z okresu tworzenia albumu.
Opening w postaci 10 minutowego "Rutti" powinien nam wystarczyć do oswojenia się z klimatem wydawnictwa. Eteryczna, senna, zreverbowana gitara, rozmarzony wokal Neila Halstead'a i delikatna perkusja – czego nam więcej trzeba?
Echa poprzedniej twórczości zespołu można się jeszcze doszukać w "Crazy for You", ale jest to echo już zdecydowanie dalekie i mimo lekkich wstawek shoegaze'owych brzmi to już inaczej, co mogliśmy usłyszeć chociażby na "Souvlaki".
"Miranda" i "Visions Of LA" powinny nas od razu przekonać onirycznym, subtelnym wokalem Rachel Goswell. Po krótkim "Cello" napotykamy "Blue Skied An' Clear", będące wizją eterycznego, prawie że chilloutu. Krążek zamykane nastrojowe, melancholijne "All Of Us".
Podsumowując, jeżeli ktoś lubi zagłębiać się w muzykę post-rockową tudzież szuka czegoś odpowiedniego na deszczowy, pochmurny dzień, to sięgnięcie po "Pygmalion" będzie jak najbardziej dobrą decyzją.

 

Label: Creation
Numer katalogowy: CRECD 168
Format: CD, Digital download
Data wydania: 6.02.1995
Gatunek: Post-Rock, Ambient

Sample: http://www.allmusic.com/album/pygmalion-mw0000887091

Lista utworów:
1. Rutti
2. Crazy For You
3. Miranda
4. Trellisaze
5. Cello
6. J's Heaven
7. Visions Of LA
8. Blue Skied An' Clear
9. All Of Us
 

———————-

Sunset

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress