Scann-Tec – Unyt

Scann-Tec - Unyt

Jest!
Po latach oczekiwania wreszcie doczekałem się na nowy solowy album Vladislava Isaeva aka Scann-Tec. Trzeba uczciwie przyznać, że czekałem długo, chociaż nie można było powiedzieć, że Rosjanin nic w tym czasie nie robił. Udzielał się a to robiąc soundtracki to tego i owego, a i można było go usłyszeć na albumach rodzimego Sundial Aeon. Zapowiedziano wreszcie album/film o nazwie [ Locations ], którego teaser powodował u mnie dreszcze za każdym kolejnym oglądnięciem

Jednak mijały dni, tygodnie, miesiące i nic, aż w końcu na początku czerwca tego roku przyszedł e-mail od Ultimae z radosną wieścią, że już za parę chwil wydany zostanie NOWY album. Klik na sample i zostałem z opadniętą szczęką.

Płytka o nazwie [ Unyt ] to całkowicie nowy materiał i już na samym początku muszę przyznać, że niewątpliwie WARTO było czekać (…"na te piękne czasy!" ). Tytuł mnie poniekąd zaintrygował, ale jak doczytałem na stronie: "Unyt? What does it mean? It’s a very long story. Let’s keep in secret, ok?". Cóż, ok. Niemniej jednak rzut oka na okładkę (klimat Ultimae rządzi!) i puszczamy play.

Album jest poniekąd wypadkową stylu Scann-Tec'a i klimatu całego labela, szczególnie w ostatnich latach. Rewolucji nie ma oczywiście, ale przecież nie tego oczekiwano. Są więc przestrzenie dźwiękowe, wypełnione delikatną rytmiką i subtelnymi efektami dźwiękowymi, a także głosy i dźwięki otoczenia. W paru miejscach można poczuć echo takich utworów jak "Hope" czy mój ulubiony "Signals", ale tutaj jest to bardziej stonowane. Mamy świetny wstęp w takich kawałkach jak "Snova I Snova" oraz tytułowy "Unyt", później seria spokojniejszych kompozycji, po czym nastaje nieco żywszy "Parsec", który dla mnie osobiście to numero uno na całym albumie. W końcówce wkrada się nam nawet fragment poezji Turgiejewa i ni z tego ni z owego przeleciała nam cała płytka.

Podsumowując jest to jak dla mnie póki co kandydat numer jeden do miana płyty roku. Jestem zauroczony albumem i przypuszczam, że będę do niego wracać wielokrotnie. Tym samym Scann-Tec utwierdza się w moim osobistym rankingu artystów z gatunku szeroko rozumianego psybientu. Wracając do tematu zapowiadanego [ Locations ] trzeba jeszcze trochę poczekać, ale jak sam Vladislav mówi – prace są w toku. Czekamy cierpliwie, a w tym oczekiwaniu czas umilał nam będzie [ Unyt ]! Ave Ultimae!

PS
Dla chcących dowiedzieć się czegoś więcej powstała strona http://unyt.info/ gdzie można kilka ciekawostek doczytać, a o których już tutaj nie chciałem pisać. Polecam.

Label: Ultimae Records
Numer katalogowy: INRE085
Format: CD, Mp3, FLAC 24bit
Data wydania: 16.06.2016
Gatunek: Psybient

Sample & Buy: Bandcamp

Tracklist:
1. Snova I Snova
2. Unyt
3. Quantum Evo
4. Ne Viden
5. Svet
6. Klinostat
7. Parsec
8. Delta-V
9. Nadezhda
10. Turgenev

——————————————

Ambrotos

http://www.deepersense.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=2811

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress