Renaissance Presents… Volume One

R-261429-1255900931
Temat zacznę może od tego, że to jedna z najlepszych i najważniejszych dla mnie kompilacji wydanych w Renaissance. Nawet ‚Awakening’ i ‚Desire’ Seamana nie miały takiego wpływu na mnie, jak miks sporządzony przez Iana Ossię, bowiem wszystko tutaj kręci się wokół CD1. Warto dodać, że zarówno Ossia, jak i Dawson to szare eminencje brytyjskiej sceny klubowej, którzy choć nie zyskali takiego światowego rozgłosu i popularności jak Nick Warren, Dave Seaman, Digweed i Pappa, to mają spory wkład w historię brytyjskiej sceny progressive house – tej spod znaku Renaissance własnie. Do rzeczy zatem:

Ossia startuje świetnym remixem do ‚Let Me take you’ Van Bellena w wykonaniu duetu Nalin & Kane. Dalej Yum Yum z solidnym ‚Glasshouse’ przypominającym późniejsze brzmienie Jay Welsha. Szybki konkretny miks, i mamy ‚Perfect Motion’ w fantastycznym remixie Sunday Club – że to solidna firma, nie trzeba chyba przypominać. Wraz z kolejnym numerem rozpoczyna się typowo renaissance’owe housowe granie, poczynaj ąc od ‚Late Night Pimp’ szwedzkiej firmy Inkfish, przez ‚We Got A Love’ duetu Marini & Hardcorey (ten numer grał w tym czasie nawet Tiesto) aż do ‚Down The River’ odHong Kong Trash, które też narobiło sporo zamieszania na niejednym parkiecie. W locie błyskawicy Ossia odwraca stylistykę o 180 stopni, epicko wręcz wmiksowując w ‚Down The River’ klasykę trance’u – ‚Air (Original)’ Albiona. Tego numeru nie trzeba nikomu przedstawiać, podobnie jak następnego, równie genialnie wmiksowanego – ‚Indica’ od Pink Bomb, moim zdaniem ‚Vocal Mix’ to najlepsza ze wszystkich dostępnych wersji. Kawałek numer 9 to mocny, energetyczny remix Brothers In Rhythm do ‚Too Far’ Kylie Minogue. Ci, którzy lubią charakterystyczny styl BiR, na bank polubią tę wersję. Po ‚Too Far’ Ossia odpręża trochę miks za pomocą fenomenalnego,breakbeatowego remixu The Light do kawałka o bardzo charakterystycznym tytule: Ya Yae Ya Yo Yo Yo’ czyli ‚Ja Je Ja Jo Jo Jo’ (Jacusiowi się to spodoba :D) od Voices of Kwahn AD. Numer wydany w wytwórni należącej do Sashy, czyli Excession. Jeden potężny build up z trance’owym zacięciem czyni z tego numeru niepodważalny atut każdego prog-trance’owego miksu. ‚Finis Coronat Opus’, czyli koniec wieńczy dzieło. Jeden z moich all-time-faves, czyli ‚Stormcycle (Main Mix)’ od Andy’ego Jarroda. Ten numer zapowiadał nową jakość na brytyjskiej scenie progressive, tę spod szyldu Christiana Westa, George’a Thompsona i Andy’ego Jarroda, oraz wytwórni Pacifica Recordings z Preston. Klasa sama w sobie.

Miks Nigela Dawsona jest już nieco bardziej nastawiony na imprezową stronę mocy. Energetyczne trance’owe kawałki od Human Movement, Dos Deviants (remix do ‚Share of Bitterness!!!!), MIKE’a i Agnelli & Nelson są jednak mocno osłuchane i ograne. Mimo to warto sięgnąć też po CD 2.

Gorąco polecam.

Label: Renaissance
Numer katalogowy:RENUK 1CD
Format:2 CD
Data wydania: Czerwiec 1998
Gatunek: Progressive House, Progressive Trance, Trance

Tracklist: 

DISC ONE – Mixed by Ian Ossia

1-01 Van Bellen – Let Me Take You (On A Journey) (Nalin & Kane Remix)
1-02 Yum Yum – Glasshouse (Yum Yum’s Live One Remix)
1-03 Sunscreem – Perfect Motion (Sunday Club DMC Remix)
1-04 Inkfish – Late Night Pimp
1-05 Martini & Hardcorey – We Got A Love (SPS Cained Club Mix)
1-06 Hong Kong Trash – Down The River (HKT McBuffalo Remix)
1-07 Albion – Air (Palefield Mountain Remix)
1-08 Pink Bomb – Indica (Vocal Mix)
1-09 Kylie Minogue – Too Far (Brothers In Rhythm Remix)
1-10 Voices Of Kwahn A.D. – Ya Yae Ya Yo Yo Yo (The Light Mix)
1-11 Andy Jarrod – Stormcycle (Main Mix)

DISC TWO – Mixed by Nigel Dawson

2-01 Miro – Paradise (Farmatronic Creeping Mix)
2-02 Miro – Paradise (Micro Dub)
2-03 Dominion – Lost Without You (Zanzibar’s Brickhouse Dub)
2-04 Human Movement – Vidapura
2-05 Dos Deviants – Subliminate (Original Mix)
2-06 Paragliders – Share Of Bitterness (Dos Deviants Twist The Knife Mix)
2-07 DEA –Spiritualized
2-08 Private Productions – Sexdrive (M & B’s Instructor Mix)
2-09 Mantra – Snake Charmer (Original Mix)
2-10 Agnelli & Nelson – El Nino (Original Mix)
2-11 Propulsion – Pressure

Skomentuj na forum: Renaissance Presents… Volume One 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress