Red Nails – Somewhere EP

Red Nails Somewhere

 

 

Red Nails to projekt muzyczny, który współtworzy duet naszych rodaków: Michał znany również jako Red Sun Rising oraz wokalistka Kamila czyli Camillaes. Kilka dni temu w Massive Harmony Records światło dzienne ujrzał ich pierwszy wspólny singiel zatytułowany "Somewhere". Wydawnictwo zawiera wersję oryginalną oraz trzy remiksy. O ile pierwowzór można zaklasyfikować w szerokim rozumieniu muzyki downtempo o tyle pozostałe wersje oscylują w bardziej klubowych klimatach progressive house.

Orginał bardzo charakterystyczny, ciepły, przyjemny wokal Kamili i postrockowe gitarowe riffy przywołujące na myśl twórczość Lights Out Asia czy Hammock.

Na EP-ce znalazł się równiez remix polskiego producenta CJ Arta. Wokal został tutaj schowany na dalszy plan, na pierwszy zaś wysuwa się melodia, która został świetnie wykorzystana w progresywnej konwencji utworu. CJ Art przyzwyczaił do mrocznych, etnicznych brzmień. Tutaj jest nieco inaczej. Jest groove i melodyczna uczta.

Remix Red Sun Rising niezwykle dynamiczny, ma klubowy charakter, jednak w moim odczuciu zbytnio odcina się tym samym od wersji oryginalnej i pozostałych dwóch remiksów. Chciałoby się rzec, że pędzi do przodu jak lokomotywa a oryginalna, ulotna interpretacja skłania raczej do refleksji. Niemniej w progresywnych setach sprawdzi się z pewnością.

Ostatni z remiksów był dla mnie największą zagadką, kompletnie nie znam twórczości Fake Truth. Po przesłuchaniu stwierdzam, że stanowi pomost między downtempowym oryginałem a pozostałymi remiksami. Trochę eksperymentów z wokalizą i tym samym bardziej metaliczne brzmienie (phaser, delay o ile się nie mylę) – całość ciekawa, stonowana ale nie na tyle żebym często wracał do tej wersji.

Podsumowując oryginał i remix CJ Arta wg mnie stanowią najmocniejsze punkty tego wydawnictwa. Czekam na kolejne wspólne inicjatywy.

 

Label: Massive Harmony Records
Numer katalogowy: MHR057
Format: mp3
Data wydania: 08.09.2014
Gatunek: Downtempo, Progressive House

Lista utworów:
1. Somewhere (Original mix)
2. Somewhere (Fake Truth remix)
3. Somewhere (CJ Art remix)
4. Somewhere (Red Sun Rising remix)

 

SAMPLE: Beatport

———————-

Abyss

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress