Piotro – Straight From Warsaw EP

Piotro Straight From Warsaw

 

Miła informacja trafiła do nas z labelu Electronic Tree. Kilka dni temu światło dziennie ujrzała tam ep-ka, której autorem jest Piotr Truszkowski ukrywający się pod pseudonimem Piotro. Twórczości Piotrka powinna być znana sympatykom Solarstone. Wszak jego dwie produkcje ("Mist i "Uncontrollable") znalazły się na kompilacji Electronic Architecture 2, która w 2011 r. wyszła nakładem labelu Solaris, którym zarządza Solarstone właśnie. Rich Mowatt docenił kunszt mieszkającego obecnie w Warszawie polskiego producenta umieszczając jego nagrania obok takich słynnych projektów jak Hybrid, Tilt, Medway czy Alucard.

Electronic Tree to label partnerski słynnego Proton Music. Swoją muzykę mieli okazję zaprezentować tutaj inni polscy twórcy m.in. Tuxedo, Deep in Calm, czy E.F.G.

 

Label Electronic Tree
Styl: Breaks, Chill Out, Progressive House
Date 2014-09-08
Nr katalogowy # ETREE104
Czas trwania 30:31
   

Na EP znalazły się cztery produkcje:

1) Dazed

2) Past Simple

3) I Lost You Somewhere

4) No One Really Cares

 

Odsłuch: Soundcloud

 

Musicie mi uwierzyć na słowo, że jest czego posłuchać. Lepszym rozwiązaniem będzie jednak przekonać się na własnej skórze.

"Dazed" z uwagi na bassline, smaczki wokalne uderza nieco w klimat deep house i przypomina nagrania słynnych producentów: Timewritera i Terry Lee Brown Jr.

"Past Simple" – świetnie zbudowany klimat, ze znanych mi polskich producentów oscylujących w klimatch deep/progressive house/trance (niepotrzebne skreślić) chyba tylko Douglas Howarth potrafił zrobić to lepiej. Deep house z progresywnym build-up'em.

"I Lost You Somewhere" – charakterystyczne długie pady, mruczący bassline, zgrabny kick, subtelne piano – wszystko w odpowiednich proporcjach.

"No One Really Cares" – ostatnia pozycja na EP potwierdza spójność tego wydawnictwa, przepełniony ciepłą energią, dla urozmaicenia z połamanym bitem, czuć że nie jest to zlepek przypadkowych produkcji tylko pewna spójna całość.

 

Tak trzymaj Piotro!

————-

Abyss

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress