Pig & Dan – Destinantion Unknown

 

 

Pig & Dan - Destination Unknown

 

 

Pig & Dan przyzwyczaili swoich fanów do czysto technicznych brzmień (a w przeszłości również i progresywnych). Wydawali je w takich labelach jak Cocoon, Sadie, Submission Records, Bedrock, Yoshitoshi czy też w ich własnej wytwórni Elevate. Spore zdziwienie wywołała we mnie informacja, iż duet w najbliższym czasie wyda album, który będzie zupełnym przeciwieństwem ich dotychczasowych dokonań. Pig & Dan w stylistyce downtempo/chillout? I to w Bedrock? Dlaczego nie!
Wydanie 'Destination Unknown' to, można by powiedzieć, dzieło przypadku. Scott Dawson, Bedrock label manager, mówił o tym w wywiadzie, który przeprowadził z nim jeden z zagranicznych serwisów internetowych. Razem z Digweedem rozpoczęli przygotowania do stworzenia nowej kompilacji – 'Underground Sound of Ibiza'. Skontaktował się z Danem, chciał się dowiedzieć czy panowie byliby zainteresowani przygotowaniem alternatywnej wersji jednego z ich wcześniejszych singli. Odpowiedź była dosyć ciekawa – wyglądała mniej więcej tak:
 

Yeah sure but we’ve actually got an albums worth of that type of sound done already.

:D

No i się zaczęło.
Pig & Dan zaprosili do współpracy wielu muzyków, niekoniecznie związanych ze sceną EDM. Mamy tu legendę reggae Paula De Swardta, wokalistę Glena Anthony'ego Henry'ego (Ageel), gitarzystów Tima Cansfielda i Joan Bibiloni, Jamie'ego Reixacha (hip hop…) czy jazzmana Jaime'ego Rosello (Ruspei). Pojawił się też Werner Niedermeier – podobno (wybaczice ignorancję i nieobeznanie z tematem) legenda tech-house'u i założyciel wytwórni Soul Camp. Zapomniałbym jeszcze o Malcolmie Duncanie – założycielu soulowej grupy The Average White band (co ciekawe jest on ojcem Dana). Można więc oczekiwać dosyć różnorodnych dźwięków/wokali.
Czego można się spodziewać po tym albumie? Tego co po innych tworach tego typu :D Fuzja lounge'owych beatów, jazzowych melodii granych na pianinie i trąbkach, gitar oraz przyjemnego letniego klimatu. Czyli to co nasz użytkownik Michał lubi najbardziej ;)
Szczerze mówiąc jestem oczarowany udostępnionymi samplami – ponad 40 minut muzycznej uczty (szczególnie CD1 zapowiada się wybornie). Czekam na wydanie – będzie czego słuchać w samochodzie (nie wiem jak Wam, ale mi przy takich dźwiękach podróżowanie w/w środkiem transportu sprawia ogromną przyjemność ;) ).

 

Label: Bedrock Records
Numer katalogowy: ?
Format: CD, Mp3
Data wydania: 01.09.2014
Gatunek: Downtempo, Chillout

Lista utworów:

CD1
01. I Feel Love
02. Urban Armchair
03. Dub In It
04. Friday Freaks
05. Freefall (featuring Malcolm Duncan)
06. China Doll
07. Unplugged (featuring Joan Bibiloni & Malcolm Duncan)
08. Too Much Space
09. Charas
10. Silk (featuring Malcolm Duncan)
11. Windchime (featuring Malcolm Duncan)

CD2
01. We’re Cooking Hard Work (featuring Giacomo & Aqeel)
02. OneTwoSeven (featuring Aqeel)
03. Es la Vida
04. Magic Wake Up Call (featuring Werner Niedermeier)
05. Tokyo Twilight
06. Rimshot Shuffle (featuring Malcolm (Molly) Duncan)
07. Positive Vibrations (featuring Paul de Swardt & Valentine de Moreda)
08. Supersonic
09. Rasta Blasta
10. Destination Unknown

 

—————————–

Transi
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress