Padmasana – Padmasana II

Padmasana

Padmasana to jeden z tych muzycznych projektów, których nie naruszył ząb czasu. Jak można określić tworzoną przezeń muzykę? Pełny muzycznej harmonii trip, kojący zmysły po ciężkim dniu, regenerujący siły, idealny do medytacji czy choćby pogrążeniu się we własnych myślach. Przy okazji klimatem mocno nawiązuje do stylistyki Dalekiego Wschodu zarówno dzięki wstawkom wokalnym jak również pod względem warstwy instrumentalnej. Orient w prawdziwym znaczeniu tego słowa.

Projekt współtworzy trzy osoby: Giovanni Fazio, David Hikari & S. Widi. Giovanni Fazio realizuje się również solo jako Makyo i w ramach wspomnianego projektu był bardziej aktywny na scenie w ciągu ostatnich kilku lat. Zresztą Makyo nie od dziś pozostaje w kręgu moich muzycznych fascynacji.

Ich debiutancki album pochodzi z 1999 r. i wydany został w Dakini Records. Zatytułowany był po prostu Padmasana i moim zdaniem jest pasjonujący i urzekający w swoim klimacie i kunszcie wykonania, dbałości o szczegóły. Trzy przepiękne kompozycje, do których wraca się z wielką przyjemnością. Po drodze, w roku millenijnym był jeszcze singiel "Universal Consciousness", co tylko utwierdza w przekonaniu, że tutaj stawia się nie na ilość a na jakość.

Po czternastu latach trio wraca z drugim w dotychczasowym dorobku albumem Padmasana II. Bez zbędnych górnolotnych nazw, gdyż muzyka ma tutaj za zadanie obronić się sama. Prace nad albumem trwały począwszy od 2010 r. i po trzech latach muzycznych zabiegów w studio w Tokio doczekał się wreszcie oficjalnego wydania.
Tym razem cztery kompozycje (choć de facto na upartego nr 3 i 4 to tak naprawdę jeden numer w dwóch odsłonach) i nieco ponad czterdzieści minut materiału, których z duchem czasu dostępny jest oprócz tradycyjnego nośnika również w wersji cyfrowej. Ekologiczny Digipak, do którego przyzwyczaić zdążył francuski label Ultimae Records. Artwork również może przypaść do gustu.

Myślę, że nowy album projektu znajdzie wielu miłośników, którzy pozostali wierni rdzennym brzmieniom tej muzyki, którą określa się mianem psychedelic chillout. Pełnej mistycyzmu, harmonii i ukrytego piękna.

 

Label: Dakini Records
Data wydania: 2013-11-08
Kraj: Japonia
Nr katalogowy: # DAK2122
Styl: Psybient, Dub, Psychill
Odsłuch: http://makyo.bandcamp.com/album/padmasana-ii

Tracklista:

1 Transition 10:32
2 Evolution 17:06
3 Vibration (Parts 1 & 2) 16:30
 

Skomentuj na forum

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress