Mirror System – Mirror System

 

Mirror System Mirror System

 

 

Nie ma zapewne takiego słuchacza muzyki elektronicznej, który choć raz nie usłyszał o zespole tworzonym przez dwójkę brytyjskich muzyków, Steve'a Hillage'a i Miquette Giraudy – System 7. Począwszy od początku alt 90. ubiegłego wieku duet ten ma na koncie wiele albumów będących wyśmienitą miesznką muzyki techno oraz ambient. Z kolei powstały w 2005 roku side-project o nazwie Mirror System to, jak pisza sami twórcy, "nowa machina do rozwijania wymiarów muzyki chillout & downtempo". Czy debiutancki album projektu jest potwierdzeniem tychże słów? Przekonajmy się więc.
Utworem otwierającym album jest "Cloud 11". Wraz z nim powoli zaczynamy się wyciszać, relaksować i powoli zagłębiać w strukturę wydawnictwa.
Drugim utworem na trackliście jest "Stella (Duende Mix)". Jak się okazuje jest świetna i naprawdę udana przeróbka kultowej kompozycji autorstwa niemieckiego duetu Jam & Spoon pt. "Stella", którą to zapewne zna na pamięć każdy słuchacz muzyki trance. W nowym wcieleniu nabrała ona również świeżości i nowego, rewelacyjnego klimatu.
"Hilal" z kolei swoim brzmieniem przenosi nas w te najbardziej egzotyczne i orientalne zakątki naszego globu, które byśmy byli sobie w stanie tylko wyobrazić.
Przy produkcji "Flex-E-Fun" maczał palce Alex Paterson (dla niewtajemniczonych: to połowa znanego duetu muzyki elektronicznej The Orb). Sama kompozycja to kolejny wyśmienity, doskonale wyprodukowany utwór.
Wędrując w dalszym ciągu po świecie stworzonym przez duet na swej drodze napotykamy "Mirror Beach" – kompozycję, która, zgodnie z tytułem, ma nam się kojarzyć z wylegiwaniem się na piaszczystej plaży, podczas gdy horyzont jest pokryty różnymi odcieniami czerwieni, pomarańczy i żółci od zachodzącego słońca.
W kolejnych kompozycjach również niemożliwym jest doszukanie się jakichkolwiek słabych punktów, a cel postawiony sobie za duet przy ich tworzeniu wydaje się być w 100% zrealizowany.
Krążek zamyka "Transilio" – 4-minutowy utwór, który informuje nas, ze niestety nim właśnie kończymy naszą przygodę z płytą.
Czas więc napisać parę słów na zakończenie. Nie ukrywam, że album, dzięki dźwiękom na nim zawartym, idealnie nada się na wakacyjny chill. Muszę również przyznać, że Hillage i Giraudy stworzyli naprawdę bardzo solidną porcję ambientowej muzyki. Tak, że aż żal mi było kończyć kolejny odsłuch…..

 

Label: A-Wave
Numer katalogowy: AAWCD011
Format: CD, Digital download
Data wydania: 26.09.2005
Gatunek: Downtempo, Ambient

Sample: http://www.amazon.com/Mirror-System/dp/B000A7PP5I

Lista utworów:

1. Cloud 11
2. Stella (Duende Mix)
3. Hilal
4. Flex-E-Fun
5. System A La Folie
6. Lazy
7. Mirror Beach
8. M Theory
9. Fluidity
10. Merchant Of Colours
11. Transilio

————————-

Sunset

 

Skomentuj na forum

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress