Miktek – Quiet EP

Miktek

 

Fanom Ultimae oraz użytkownikom i czytelnikom forum i portalu Deepersense sylwetki greckiego producenta Mihalisa Aikaterinisa, czyli Mikteka zapewne nie będę musiał przybliżać. :)
Do czasu wydania swojego zeszłorocznego albumu w Ultimae, "Elsewhere" Miktek był dla mnie postacią kompletnie nieznaną. Jednak wydawnictwo to podbiło moje serce do tego stopnia, że gdy rok 2013 chylił się ku końcowi, to właśnie "Elsewhere" otrzymało ode mnie bez większego namysłu zaszczyt bycia moim osobistym Albumem Roku. Wtedy też, kierowany ciekawością, zacząłem zgłębiać jego dyskografię i tak natrafiłem m.in. na omawianą EP'kę.
W numerach "Quiet", "Lomo" i "Midnight Elements" twórca pokazuje, jak można świetnie i bardzo umiejętnie budować klimat, napięcie, no i oczywiście niepokój, niczym w horrorze/thrillerze, gdzie taki zabieg odgrywa kluczową rolę.
"Synthetic Wires" ukazuje eksperymentalną, bardziej IDM-ową stronę artysty, oczywiście z solidnym zachowaniem klimatu. "Life In Reverse " tchnie już bardziej melancholią aniżeli mrokiem, no i swoim klimatem przewodzi na myśl zdecydowanie pochmurny, deszczowy jesienny dzień, a nie ciemną noc.
Kończące EP-kę "Cell" to już spokojna, delikatna melodia, mogąca być swoistym synonimem ukojenia po reszcie wydawnictwa.
Nie przypadkiem przy okazji trzech w/w utworów wspominałem o filmach z gatunku horror/thriller. Takie wydawnictwo moim zdaniem mogłoby naprawdę udanie zostać częścią ścieżki dźwiękowej do filmu z któregoś z tych gatunków.
Nie przedłużając: te 6 kawałków jest jak najbardziej smakowitym kąskiem w dyskografii Greka i jak najbardziej warto po niego sięgnąć.

 

Label: 33 Recordings
Numer katalogowy: 33REC050
Format: MP3
Data wydania: 16.05.2011
Gatunek: Ambient, IDM

 

Bandcamp: http://miktek.bandcamp.com/album/quiet-ep-33-recordings

 

Lista utworów:
1. Quiet
2. Lomo
3. Synthetic Wires
4. Midnight Elements
5. Life In Reverse
6. Cell

 

————–

Sunset
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress