Miktek – Elsewhere

Miktek - Elsewhere

Na tę chwilę czekałem od dłuższego czasu – mianowicie od maja ubiegłego roku, gdy podczas wymiany wiadomości z Miktekiem uzyskałem informację o tym, że pracuje nad albumem dla Ultimae Records. Nie ukrywam, że twórczość tego greckiego producenta idealnie trafia w moje muzyczne gusta. Uwielbiam jego poprzedni longplay „Anisotropy” (który notabene można za darmo pobrać stąd), dziesiątki razy odsłuchałem obydwie części „Ambient Network”.

Nie inaczej było z trzema EP-kami. Czy nowe dzieło będzie stało na tak samo wysokim poziomie? Mam przeczucie, że tak. Udostępnione sample brzmią absolutnie fantastycznie! Ta muzyka kojarzy mi się z zimnem, z deszczem. Wspaniałe, bardzo nostalgiczne melodie. Sporo tu mroku, co bardzo mi się podoba. Moim faworytem jest „Human Theory” – magia w najczystszej postaci.

Miło zobaczyć album kogoś nowego w szeregach Ultimae (mowa o autorskich albumach, bo Miktek pojawiał się już na kompilacjach francuskiego labela). Szykuje się nie lada gratka dla fanów ambientu. Czekam z niecierpliwością :)

Label: Ultimae Records
Numer katalogowy: INRE062
Format: CD, Mp3
Data wydania: 30.05.2013
Gatunek: Ambient

Sample: Bandamp

Lista utworów:
01. False Dawn
02. Elephants
03. Incomressible Flow
04. Ominous Ride (Album Edit)
05. Human Theory
06. Abismo 2.0
07. Song Of The Burning Mountain
08. Purity
09. Elsewhere (The Fade Edit)
10. Magnificient Desolation
11. Nascency
12. Time Or Place

Skomentuj na forum: Miktek – Elsewhere

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress