Luigi Tozzi – Deep Blue EP

a0951500715_10

 

Dzisiaj chciałbym przybliżyć Wam najnowsze wydawnictwo rodem z Hypnus Records, szwedzkiego labelu specjalizującego się w głębokim, hipnotycznym techno. Od pewnego czasu z zaciekawieniem obserwuję jego działalność. O ile nie lubię nadmiaru monotonni w muzyce techno o tyle w przypadku chociażby tej EP-ki muszę przyznać, że produkcje rodem z Hypnus Records trafiają w mój gust. Hipnotyczne, pełne głębi i mroku brzmienia czyli coś czego brakuje mi zazwyczaj w obecnym nurcie progressive house. Luigi Tozzi jest według mnie jedną z najciekawszych postaci włoskiej sceny techno, mocno docenianej na całym świecie. Drugą taka postacią jest dla mnie znany z labelu Prologue Claudio PRC, którego cenię choćby za takie nagrania jak "Kar", "Echoes" by wspomnieć tylko o tych, które zdarzało mi się zagrać w swoich setach. Na opisywanym wydawnictwie znalazł się zresztą znakomity remiks Claudio do "Chemosynthesis", czyli pozycja nr 4. A łącznie mamy przyjemność skosztować aż siedmiu nagrań, z czego cztery pierwsze znaleźć możemy na 12'' natomiast pozostałe trzy dostępne wyłącznie w wersji cyfrowej.
Wspomniane "Chemosynthesis" zarówno w wersji oryginalnej jak i remiksie to chyba najmocniejsza pozycja. Dźwięki rodem z otchłani. Posłuchajcie zresztą sami.
"Bioluminescence" hipnotyczne choć bardziej surowe i chyba lepsze w remiksie od Deepbass, choć nazwa i tak zawsze kojarzyć będzie mi się z Cherokee – Bioluminescence (RPO Remix) – niedościgniony remiks Ricka.
"Hydrothermal Vent" – tutaj uczucia mam mieszane, więc przeskakujemy na nr 6, czyli "Photophore". Nieco dłuższa kompozycja, bardziej wpadające w ucho intro, mroczna atmosfera, nocne mary nadciągają a niektóre dźwięki zwłaszcza w drugiej fazie utworu przypominają mi starego Yunusa Guvenena, choć nie liczcie na jakieś etniczne motywy, bardziej mroczne pojękiwania czy pohukiwania.
Na sam koniec został nam "Sub-Photic Zone". I w tym przypadku warto było dotrwać do samego końca, bo kompozycja jest naprawdę świetna. Płynne brzmienie, przestrzenne pady, piękny rytm, mrok schodzi na dalszy plan. Słucha się niezwykle przyjemnie. Podsumowując polecam tutaj chyba najbardziej z całego wydawnictwa.

 

Label: Hypnus Records
Nr katalogowy: HYPNUS005
Kraj: Szwecja
Format: 12'' / digital
Data wydania: 06-11-2014
Styl: Deep, Hypnotic Techno

Odsłuch: https://hypnus.bandcamp.com/album/deep-blue

 

Zawartość:

1. Bioluminescence 07:07
2. Chemosynthesis 06:37
3. Bioluminescence (Deepbass Remix) 07:54
4. Chemosynthesis (Claudio PRC Remix) 06:19
5. Hydrothermal Vent (Digital Bonus) 05:08
6. Photophore (Digital Bonus) 06:53
7. Sub-Photic Zone (Digital Bonus) 06:37

————————-

Abyss


 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress