Kliment – Far Above

kliment
Bardzo długo zwlekałem z tym tematem, chyba poziom mojego lenistwa sięgnął maksimum bo odkąd zarejestrowałem się na forum to znajdowałem milion innych powodów żeby nie opisać tej płyty. Na szczęście znalazło się kilka czynników motywujących oraz fakt że najwyższy czas aby to wydawnictwo również znalazło się w panteonie NAJŚWIĘTSZYCH PŁYT PROGRESSIVE tego forum.

Jest to albumowy debiut bułgarskiego producenta Klimenta Dichev'a, podobno zawsze liczy się pierwsze wrażenie i oczywiście w tym przypadku nie mogło być inaczej. Prawie godzinną progresywną podróż rozpoczyna pochłaniający hipnotyczną linią basową "Inner World". Bardziej gęsto i mrocznie sunie "Liquid Spell" – prawie jak podróż przez ciemną jaskinię gdzie na końcu znajduje się duże rozpalone ognisko a w około niego przy dudniących bębnach tańczy dzikie plemię do numeru "The Tribe". Ponownie i to z większym kopem wracamy do mrocznych czeluści piekielnej jaskini Klimenta a to za sprawą tytułowego "Far Above", gdzie słyszymy bulgoczące sample czającego się w zakamarkach potwora :twisted: Doskonale zmiksowany również z energetycznym kopem uzupełnia klimat poprzedniego "Deeper In" natomiast w następnych dwóch kawałkach pojawia się promyk jasnego światła. Przedostatni na płycie "Wizard" to jak napotkany w podróży czarnoksiężnik, który za pomocą zaklęć bezpiecznie wyprowadza z jaskini oszołomionego mrokiem słuchacza.

Podsumowując jest to wyjątkowe, uzależniające od ciągłego słuchania i długo zapadające w pamięci arcydzieło. Doskonały miks i dobór numerów bogatych w niezliczone przestrzenie, fantastycznie zbudowany klimat oraz mastering. Jedynym (w sumie mało istotnym) minusem tego album jest brak pliku QUE, który ułatwiłby proces nagrywania na płytę CD. Po przesłuchaniu całości nasuwają mi się dwa pytania: "dlaczego tak krótko" i "dlaczego Kliment więcej nie wydał tak dobrych i klimatycznych albumów" ??? Kiedyś z Sagim dyskutowaliśmy o muzyce i doszliśmy do wniosku że album "Far Above" ostatnim rzutem na taśmę lecz z mistrzowskim wdziękiem i klasą zwieńczył "złotą erę" mrocznego progressive house w latach "2000 – 2005".

Label: OUIM Net.Label
Numer katalogowy:
Format: MP3 224 kbps, Mixed
Data wydania: 14-11-2005
Gatunek: Progressive House

SAMPLE , FREE DOWNLOAD

Lista utworów:

1. Inner World
2. Liquid Spell
3. The Tribe
4. Far Above
5. Deeper In
6. Nano
7. On Fly
8. Wizard
9. Outro

Skomentuj na forum

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress