James Holden – Spokojna 15, Warszawa (30.08.2013)

jamesholden
Nieoficjalny after po Audioriver? Imprezowe zakończenie wakacji? Czy może przyjazd jednej z najważniejszych postaci światowej elektroniki? Powodów, by 30 sierpnia pojawić się na Spokojnej 15 w Warszawie jest co najmniej kilka.

Najważniejszym – bęz wątpienia – jest występ Jamesa Holdena, czyli Brytyjczyka, który co kilka lat odkrywa siebie na nowo, wytyczając przy tym nowe kierunki rozwoju muzyki elektronicznej. Dlaczego to robi? Bo za każdym razem, gdy stworzy coś oryginalnego, inni producenci zaczynają to naśladować. Tak było na początku kariery, gdy Holden wydał takie utwory, jak „Solstice” czy „Nothing”, które w niespotykany dotąd sposób łączyły gatunki trance i progressive.

Gdy to brzmienie stało się jednym z wiodących na scenie, artysta zrobił zdecydowany skręt w stronę IDM, przez co powstała oszałamiająca fuzja muzyki tanecznej i eksperymentalnej. Mowa o początkach wytwórni Border Community i takich hitach, jak „Break In The Clouds” czy remiks „The Sky Was Pink”. W 2006 roku wydał świetnie przyjęty album „The Idiots Are Winning” po czym niemal przestał wypuszczać nowe rzeczy. Jak powiedział w jednym z wywiadów: „byłem zmęczony i zniechęcony faktem, że wychodzi tak wiele nędznych podróbek mojego brzmienia. Potrzebowałem czasu, żeby znów stworzyć coś nowego.” I stworzył! W czerwcu tego roku wyszła niezwykle oryginalna i wciągająca płyta „The Inheritors”, na której poza techno i IDM słychać także krautrocka.

To właśnie z okazji wydania tego albumu organizatorzy Audioriver zapraszają na dziedziniec restauracji Spokojna 15, który tej nocy zmieni się w plenerową przestrzeń tętniącą najlepszą elektroniką.

WYSTĄPIĄ:

James Holden (Bordercommunity.com / Wielka Brytania)
Angelo Mike
Leon
bshosa
Luke Hiero

Bilety: 25 zł , 35 zł (w dniu imprezy)

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. Jeśli wierzyć liczbie zapisanych na event, już w tej chwili jest więcej chętnych niż biletów.

Skomentuj na forum:  James Holden – Spokojna 15, Warszawa (30.08.2013)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress