Entheogenic – Enthymesis

Entheogenic Enthymesis

 

Czekamy długo na jakiś album czy EP'kę od ulubionego artysty. Spodziewamy się nie wiadomo czego, wystrzałów z armat, muzyki z nieba i fanfar, a gdy wreszcie przychodzi ten moment – mlaskamy, kręcimy głową, narzekamy. Ale czy to może nasze oczekiwania były zbyt wygórowane? Tak więc gdy przyszła informacja o nowym, ósmym już studyjnym albumie Entheogenic'a (obecnie tylko Piers Oak-Rhind), rzuciłem się do odsłuchu jak szczerbaty na suchary. I prawdę powiedziawszy pierwszy utwór mnie nie zachwycił, reszta nawet nie wiem kiedy przeleciała przez głośniki. Jednak to i owo zapamiętałem i postanowiłem wkrótce na spokojnie wrócić do tematu.

Kolejne podejście i… ponownie pierwszy utwór nie wywołał tego efektu "wow!", ale myślę sobie, że to przecież Entheogenic – nie może być źle. Gdy tylko rozpoczął się "Infrasensory" to utonąłem na dobre w głębokiej, psychedelicznej otchłani. Przestrzenie malowane dźwiękiem przez Piers'a to istna uczta dla duszy. Wokale doskonale współgrają z charakterystycznymi dodatkami – czuć ten dobry styl, do którego nas przyzwyczajono w poprzednich wydaniach. Nie jest to zdecydowanie muzyka tła – trzeba poświęcić jej maksimum uwagi, aby wyciągnąć jak najwięcej dla siebie i prawdziwie czerpać z niej przyjemność. Wszystkie kompozycje są dość spokojne oprócz ostatniego "Terma", który to kawałek może być killerem na jakimkolwiek main stage'u. Największą perełką tego albumu jest jak dla mnie długi (ponad 16 minut) utwór nr 7 czyli "Spinning Elementary Matter". Nie mogę również nie wspomnieć o klimatycznej okładce świetnie uzupełniającej to doskonałe muzyczne dzieło.

Jest to wyborna kontynuacja zeszłorocznej EP'ki "Anthropomorphic" i godny następca najlepszych wydań takich jak "Gaia Sophia", a nawet "Spontaneous Illumination". Jednocześnie na tle współczesnych wydań jest tu prawdziwie pełny element "PSY". Reasumując – SŁUCHAĆ!

 

Label: Universal Symbiosis Records
Numer katalogowy: –
Format: Mp3, FLAC
Data wydania: 09.06.2014
Gatunek: Psychill

Pełny odsłuch: BANDCAMP
Album dostępy również przez Spotify.

Tracklista:


1. Autopsia
2. Infrasensory
3. Planetary Medicine
4. Silent Knowing
5. Enthymesis
6. Eluesis
7. Spinning Elementary Matter
8. Terma
 

———————

amb

 

Skomentuj na forum

 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress