Dreamstalker – Memory

 

 

dreamstalker-memory

 

Pod aliasem Dreamstalker tworzy Rosjanin Nikita Efimov. Jego twórczością zainteresowałem się w 2014 r. kiedy usłyszałem numer "Piper Calls", który znalazł się na autorskim albumie "Sensorial Experience" wydanym nakładem Zenon Records. Gwoli ścisłości magnesem, który przykuł moją uwagę był sam alias "dreamstalker". Fani prozy braci Strugackich będą wiedzieli, co mam na myśli ;)
Natychmiast sięgnąłem wstecz i natrafiłem na "Digital Illusions" – debiutancki longplay producenta, który ukazał się w Altar Records. Pomimo iż staram się być na bieżąco z wydawnictwami z Altar Records akurat płyta z 2012 r. uszła mojej uwadze.

Dreamstalker w swoich utworach łączy wiele muzycznych stylów, począwszy od ambient, glitch, poprzez minimal techno i deep trance z elementami psychedelic. Sam autor określa swoją muzykę mianem exotic trance. Jakkolwiek jej nie nazwiemy wspólny mianownikiem jest prawdziwa głębia brzmień. W pewnym sensie przypomina mi to podejście do muzyki, które utożsamia Aes Dana.

Nie inaczej jest na "Memory". Wydany w tym roku nakładem Merkaba Music album niewątpliwie ma wiele do zaoferowania słuchaczowi. Wystarczy zresztą odpalić tytułowy "Memory" by poczuć ten przekaz na własnej skórze.

 

Artist: Dreamstalker
Album: Memory
Label: Merkaba Music
Data wydania: 2016
Styl: psychedelic trance, ambient, techno, IDM, ethnic grooves

Tracklist:

1.Together 07:36
2.Drifting Down The Stream 07:44
3.Dreamserver 06:12
4.Memory 07:19
5.Channeling 06:21
6.Connection 07:21
7.Fuse Dimension 06:48
8.Shiva Valley 08:13

Odsłuch:

▶MEMORY album: http://goo.gl/mMsFq1
▶DREAMSTALKER music: https://goo.gl/Do3aOg
▶SOUNDCLOUD: https://goo.gl/61nRYg
 

——————————————

Abyss

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress