Cabeiri – Self Insider / Altar Records

Cabeiri - Self Insider

 

Po trzech latach bracia Vavalos wydają swój drugi pełny album, ponownie pod szyldem Altar Records. Ich poprzednie dzieło "Inner Thoughts" bardzo przypadło mi do gustu, dlatego długo wyczekiwałem premiery następnego krążka. Album "Self Insider" wydaje się być kontynuacją poprzedniego, jest jednak bardziej dynamiczny i progressywny, przez co wpisuje się również w obecny trend wydawniczy tego labela.

Już po pierwszym wrażeniu da się wyczuć styl, który wcześniej wypracowali sobie twórcy, chociaż tym razem mamy szybsze tempo poszczególnych utworów. Klimatycznie trochę podobnie jak w "Long Life Forest" od Alwoods'a, czasami szamańsko i baaardzo psychedelicznie, ale jednak nie zapominamy cały czas, że to Cabeiri. Jest naprawdę intensywnie i mrocznie. Świetna ścieżka bass'owa doskonale współgra z solidnym beat'em oraz klimatycznymi dźwiękami. Album w swej tematyce nawiązuje do greckiej mitologii, co można odczuć nie tylko z samej muzyki, ale także z tytułów utworów oraz świetnie przygotowanej okładki.

Przypuszczam, że zarówno na nocnej scenie chillout'owej jak i na main stage nikt nie zostałby obojętny na wrażenia, jakie oferuje ta płyta, bo ciężko spokojnie usiedzieć na miejscu słuchając tej muzyki. Album jest świetny, dopracowany w szczegółach i nie pozostaje nic innego, jak delektować się nim przy wielu okazjach.

 

Label: Altar Records
Numer katalogowy: ARCDA41
Format: CD, Mp3, FLAC
Data wydania: 03.04.2014
Gatunek: Twilight, Chillgressive

Pełny odsłuch: BANDCAMP
Album dostępy również przez Spotify.

01. The Great Ocean
02. The Bacchae
03. Unknown Sources
04. Matter's Morphology
05. Night's Lair
06. The Mythical Horse
07. Self Insider
08. Nothing to Fear
09. Elliptical Orbit
10. Eliconiades

 

———————–

amb

 

Skomentuj na forum

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress