Blizzard Tales @ INQbator, Katowice [21-02-2014]

Blizzard Tales INQbator

 

21 lutego 2014 wejdziemy w dziewiąty rok naszej działalności. W związku z tym na Blizzard Tales zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną ekipę Equinox z Wrocławia w składzie AcidBartol i Spuhlak. Po dość długiej przerwie na Psylesia Stage zagoszczą także wizualizacje za, które odpowiedzialna będzie Bogna ukrywająca się pod pseudonimem Vortex Visual Division. O udekorowanie zadba Pszczoła wspólnie z kolektywem PasiekaUV. Na Ashoka Stage jak zwykle miło i przytulnie za sprawą zacnych ChillOutowców i Chai Shopu Kasi :) Zapraszamy.

 

TimeTable:

# PSYLESIA STAGE

22:00 – 23:00 TLG
23:00 – 01:30 AcidBartol & Spuhlak
01:30 – 03:00 Ant-ti
03:00 – 04:00 Marion
04:00 – 05:00 Styropian
05:00 – ??:?? b2b

# ASHOKA STAGE

22:00 – 23:30 Primal
23:30 – 00:45 AMB
00:45 – 02:00 Analyzr
02:00 – 03:15 Spuhlak
03:15 – 04:30 BubbleGum
04:30 – ??:?? Marion

#MAINinfo

ANT-TI [Psy-ho Made – Ukraina]
–> http://www.soundcloud.com/ant-ti-1

Ant-Ti to DJ pochodzący z ukraińskiego miasta Żytomierz. W mieście tym się urodził i po raz pierwszy zapoznał się z muzyką psychedelic. Główną inspiracją dla Ant-Ti do wkroczenia w świat psytrance były dekoracje, które sam zaczął tworzyć oraz kultura i filozofia jaka z tym gatunkiem się wiąże. Na imprezie po raz pierwszy zagrał w 2008 roku. Od tego czasu jest stałym gościem na ukraińskich imprezach klubowych i plenerowych. Sety Ant-Ti'ego utrzymane są w klimacie forest/dark trance.

EQUINOX TRIBE DJs [Wrocław]

Wyznają zasadę: minimum gadania maksimum robienia, więc to "kim są" czyli ich "bio" najlepiej ocenić w bezpośredniej konfrontacji pod głośnikiem albo na imprezie. Od siebie dodamy, że Spuhlak i Acidbartol tchnęli ducha we wrocławską scenę psytrance i są organizatorami imprez z cyklu "Equinox', od dwóch lat odpowiadają także za scenkę psytrance na AudioCity. Na swoim koncie mają kilka małych plenerów. No ale, że miało być minimum gadania to…zapraszamy na Blizzard Tales, by bliżej zapoznać się z chłopakami.

TLG [Psylesia – Kwaśne Łąki]
–> http://www.soundcloud.com/tlg-music
–> http://www.facebook.com/TLGmusic

TLG (a właściwie 'the lone gunmen') to solowy projekt muzyczny, powołany przez Jacka Szymków (Bubblegum) w celu ukazania szerszej publiczności własnego spojrzenia na muzykę. Od 2006 roku Jacek jest członkiem kolektywu Psylesia gdzie na imprezach często można spotkać po stronie konsolety występując jako DJ. Bakcyla do tworzenia muzyki Jacek złapał w roku 1998 roku wraz z pierwszym zakupionym komputerem i oprogramowaniem umożliwiającym proste klejenie sampli. Z czasem pojawiły się bardziej wymagające aplikacje, wtyczki posiadające większe możliwości i mocniejsze komputery potrafiące obsłużyć to wszystko. Wszystkie te i inne sprzyjające czynniki spowodowały, że w 2011 roku zadebiutowałem oficjalnie na dwupłytowej kompilacji "Panta Deus" wydanej z okazji 10-lecia istnienia serwisu Psytrance.pl.

PSYLESIA DJs
–> http://www.psylesia.org/
–> http://www.facebook.com/psylesia
–> http://www.mixcloud.com/Stryopian
–> http://www.psylesia.org/marion.htm

Ponadto na Psylesia Stage zagrają DJe kolektywu Psylesia: Styropian i Marion. Jak zwykle więc nie zabraknie sporej dawki energetycznego i melodyjnego grania.

#CHILLinfo

ASHOKA
–> http://www.ashoka.com.pl/
–> http://www.facebook.com/AshokaPL

Sala barowa ponownie zamieni się w bajkowy Chill Out za sprawą kolektywu Ashoka. Tym razem na pewno niezabranie Kasii z ChaiShop'em. Wiemy, że się cieszycie z tego powodu. My też! \o/

Tym razem na Chill'u poza rezydentamii zagraj:

AMB [Muchomornia – Skrzyszów]
–> http://www.mixcloud.com/Amb_/

Pod pseudonimem Amb kryje się pochodzący z Górnego Śląska fan psychedelic. Muzyką zainteresowany od dawna, wcześniej poruszał się głównie w klimatach trance, ale z czasem poznał różne odmiany progressive, tribal, a w końcu także goa/psytrance. Swoje właściwe dźwięki odnalazł dopiero w 2011 roku, kiedy odkrył świat psybientu za sprawą kompilacji "Fahrenheit Project". Później pojechał na "Wonderland Tales" w katowickim INQbatorze, gdzie ostatecznie przekonał się do kultury psychedelic. Swój debiut po drugiej stronie konsolety miał na imprezie "Minds Circus 2" w tyskiej Młotkowni. Do jego ulubionych brzmień należy głównie psychill, ale także progressive psytrance, full-on oraz klasyczne goa.

PRIMAL [Deepersense – Chorzów]

Primal stara się wprowadzać słuchaczy za pomocą starszych, sprawdzonych brzmień, czasem wręcz sięgających zamierzchłych (pierwotnych) czasów w dziedzinie elektronicznej muzyki, lub też dzięki wybranym, współczesnym utworom, które oddają ducha starych czasów w muzyce. Przy okazji miesza ze sobą różnorakie style muzyczne, nie tylko związane ze sceną psychedelic/goa, ale także z deep progressive house i „zwykłym” transem. Grając na scenie chill out (które to granie bardzo lubi i sobie ceni), stara się zabrać ludzi w głęboką, melodyczną podróż, czasem zmierzająca w gwiazdy, czasem w egzotyczne zakątki świata, a innym razem w nieodgadnione psychedeliczne obszary. Pierwsze dźwięki ze świata psychedelic/goa trance usłyszał w audycji Techno Terror nadawanej w radiu 95,1 FM w 2002 roku, gdzie podczas trwania jednego z programów, usłyszał utwory takich klasyków gatunku jak: Prana, Ra, czy też Pleiadians.
Swój klubowy debiut Primal zaliczył nie gdzie indziej, jak właśnie na scenie chill out zorganizowanej przez Ashokę, grając w zastępstwie za innego dj’a podczas imprezy Mushroom Tales, która odbyła się w 2008 roku w klubie Inqbator w Katowicach. Od tego czasu miał już okazję zaprezentować się na kilku mniejszych, jak i większych imprezach.

#DECOinfo

Po raz trzeci na "opowieściach: z dekoracjami zagości PszczołaUV, który tym razem będzie dodatkowo wspierany przez kolektyw Pasieka.

PSZCZOŁA UV + PASIEKA
–> https://www.facebook.com/lukasz.swirta

#VISUALinfo

O wizualną stronę Blizzard Tales zadba Bogna, ukrywająca się pod pseudonimem Vortex Visual Division

VORTEX VISUAL DIVISION
–> https://www.facebook.com/bogienvortex
–> http://www.bogiennn.wix.com/portfolio

Bogna Przewoźniak, urodzona w 1989 roku. Ukończyła gimnazjum i liceum plastyczne o profilu metaloplastyka, malarstwo i sztukę mediów na ASP, we Francji "pozaformatem" działania obejmujące audiowizualne formy performatyczne. Na swoim koncie ma wystawy a od 2012 roku można zobaczyć jej wizualizacje na imprezach techno we Wrocławiu . Jej przygoda z muzyka zaczęła sie ok. 2001 roku, a od 2006 z przetwarzaniem jej na obrać, od pierwszych eksperymentów z audiowizualnych w przestrzeniach postindustrialnych i po garażach. Jednak w tym pierwszym okresie nie towarzyszyła im wtedy jeszcze elektronika a ciężkie, gitarowe brzmienia. Pierwsze wizualizacje generowane na żywo tworzyła do projektu MainChain – pół instrumentalny, pół elektroniczny projekt, którego późniejsze efekty przypominały realizacje Massive Atack. Równolegle ściśle współpracowała z zespołem Palm Desert- ciężkim, transowym stoner rockiem. Dopiero po wyjeździe do Francji jej wizualne zaczęły tworzyć całość z czysto elektronicznymi dźwiękami, gdzie wraz z kolektywem Wecomunnity wizualizowała muzykę progresywną oraz minimal. Na terenie Polski wizuale jej autorstwa można było zobaczyć na imprezach takich jak Jebno Fusion Open Air, wszystkie edycje Powrót do Źródła, Audio-City Festival, Minds Circus 2, Dance After Death/ psylvester. Obecnie ściśle współpracuje z kolektywami dekoratorskim Pasieka,DJami z Deepersense.pl oraz współtworzy scenę Breslau Techno. Wykorzystywane przez nia techniki to miedzy innymi: mapping, instalacje video, projekcje wieloelektronowe i konstrukcje świetlne.

______________________

Abyss

 

Skomentuj na forum

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress