Astropilot – Solar Walk 2

2748317679-1

Jaka sama nazwa wskazuje „Solar Walk 2” to kontynuacja wydanego dwa lata temu nakładem Altar Records albumu o tym samym tytule, tyle, że z „jedynką” w nazwie. Niespełna 80-cio minutowa podróż w zaczarowaną krainę muzyki ambient. W zasadzie tylko „In The Middle” oraz „Betelgeuse” są bardziej dynamicznie i to wyróżnia te dwa utwory na tle pozostałych, gdyż klimat jest spójny od początku do końca. Momentami również „Hidden Planet” wprowadza nieco ożywienia z uwagi na wyraźnie wyłaniający się beat a akompaniamencie solidnego basssline’u. Coś na modłę produkcji od Carbon Based Lifeforms.

Za mało jeszcze wsłuchiwałem się w najnowsze dziecko AstroPilota, ale muzycznie album idealnie trafia w mój gust, do czego zresztą producent już zdążył mnie przyzwyczaić. Dlatego również staram się jego muzyczne poczynania obserwować na bieżąco. Tym razem mogę jedynie żałować, że spóźniłem się dobrych kilka miesięcy.
Dmitriy zrobił kolejny postęp, jest on odczuwalny chociażby w stosunku do „Solar Walk”, który również sobie cenię, ale jego kontynuacja sprawia wrażenie bardziej wszechstronnej, dopracowanej i utwierdza w przekonaniu, że będziemy mieli jeszcze wiele powodów do radości czerpanej z muzyki spod aliasu AstroPilot.

Label: Altar Records
Numer katalogowy: ARCDA26
Format: CD, Album, mp3,FLAC
Data wydania: 2012
Kraj: Kanada
Gatunek: Ambient

Tracklista:

1 Gravity Free 7:06
2 Inverted Worlds 10:22
3 Hidden Planet (Extended Long Version) 14:48
4 Languor 2.0 3:50
5 Earth Moon (Extended Version) 5:46
6 In The Middle (Album Edit) 7:06
7 Betelgeuse 12:33
8 Night Meeting (Verges Of Time) 6:42
9 Sanctum 9:40

Skomentuj na forum:  Astropilot – Solar Walk 2

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress