Anthony Pappa – Choo Choo Records Volume 01

R-72234-1324452592
Jeden z pierwszych miksów Anthony’ego Pappy, wydany pomiędzy kompilacją dla Renaissance (Volume Two) a pierwszym miksem z serii Nubreed dla Boxed. Swoją drogą dobre zestawienie: Renaissance, Choo Choo i Boxed. Jest to przy tym jedna z moich ulubionych kompilacji.

Głównym jej celem miało być przedstawienie dotychczasowej działalności wytwórni z Sheffield oraz artystów z nią współpracujących (stąd w trackliście Hyperion ‚Heaven’s Calling’ wydany w amerykańskim Bliss), i chyba miała to być seria, skoro jest oznaczona numerem 01. Czas pokazał, że była to pierwsza, i ostatnia odsłona.

Mamy tutaj pełen przekrój przez różnorodność progressive house’u. Intro zapowiada krótko: nie ma żartów. Wtóruje mu mocny, wwiercający się w głowę kickdrum z ‚Twisted’ Pappy i Gilbey’a, tak bardzo charakterystyczny dla brzmienia Choo Choo. Po tym numerze Anthony po mistrzowsku miksuje dwie wersje jednego utworu, czyli ‚Corixa’ Andy’ego Jarroda. Zresztą, fantastyczne przejścia to kolejna zaleta tego wydawnictwa. Dalej mamy ‚Interference’, również dzieło Pappy i Gilbey’a, z niszczącą wprost linią basową. Aż żal słuchać tych żałosnych basików współczesnych wydawnictw, tworzonych na kalkulatorach marki Casio – w najlepszym przypadku. Kolejny numer to ‚Gamelan’, znany fanom Sashy i Digweeda z ‚Northern Exposure: Expeditions’. Tutaj ten numer jest zagrany odpowiednio szybko, co doskonale oddaje jego klimat. Szczytowe osiągnięcie Allana Cowie, zaraz obok ‚Proximity’. Kolejny numer, po spokojnym miksie, to klasyczny ‚Always’ duetu Mara. Oraz po nim energetyczny ‚Xcessive Groove’ Chrisa Cargo. Po nim Anthony wkręca IMO najsłabszy numer miksu, czyli ‚Emotion Surfer’ Cassa w remixie Hyperion. Mdli mnie, więc przerzucam dalej, o, i mamy ‚Heaven’s Calling’ Hyperiona. Tutaj jest już super, energetycznie i skocznie, w klimacie Marka Shimmona i Bernie’go Hursta. Po nim holenderski Revolt z ‚Dive Into Deep’. Numer ten znalazł się również w tym roku na ‚GU018: Amsterdam’ Nicka Warrena. Mimo iż jakoś nie trawię brzmienia Arno Asmusa, to ten numer jest w sumie spoko. Trzeci i drugi numer od końca to dwie wersje ‚Assasin’ od Praxis. Na koniec Anthony serwuje nam wokalną klasykę w postaci Mara – One . Wersja ta, w odróżnieniu od remixu Hamela, nie zestarzała się ani trochę.

Kończąc ten przydługi wywód: polecam. Konkretna dawka mocnego, progresywnego grania, bez melodyjek, minimali i klikania.

Label: Choo Choo Records
Numer katalogowy: CHCHCD01
Format: cd
Data wydania: 2000
Gatunek: Progressive house, progressive trance

Lista utworów:
1 Mara – From Above
2 Pappa & Gilbey – Twisted
3 Andy Jarrod – Corixa Part 2
4 Andy Jarrod – Corixa Part 1
5 Pappa & Gilbey – Interference
6 Red Devil – Gamelan (Original Mix)
7 Mara – Always
8 Chris Cargo – Xcessive Groove (Original Mix)
9 Cass – Emotion Surfer (Hyperion Remix)
10 Hyperion – Heavens Calling
11 Revolt – Dive Into The Deep
12 Praxis – Assassin (Original Mix)
13 Praxis – Assassin (Mara Remix)
14 Mara – One

Skomentuj na forum: Anthony Pappa – Choo Choo Records Volume 01

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress