Ambient Festival – Gorlice [18-19.07.2014]

 

 

ambient festival gorlice 2014

 

 

Ambient jest doroczną imprezą prezentującą ambitna muzykę elektroniczną. Ideą Imprezy jest przedstawienie szerszej publiczności tego, co dzieje się we współczesnej ambientalnej muzyce elektronicznej. Koncertom często towarzyszą wizualizacje przygotowane przez artystów.
Organizatorem Festiwalu jest Gorlickie Centrum Kultury, Dyrektorem Artystycznym Tadeusz Łuczejko.

W tegorocznej edycji Festiwalu wystąpią:

 

 Obrazek

 

 

RICHARD PINHAS – lider legendarnej grupy "HELDON", klasyk muzyki elektronicznej w najlepszym wydaniu, profesor paryskiej Sorbony. Towarzyszyć mu będzie vj. Milosh Luczyński.
 

 Obrazek

 

 

S.E.T.I. – czyli Andrew Lagowski. Andrew Lagowski zajmuje się tworzeniem i wydawaniem muzyki elektronicznej od 1982 roku. Od 1987 roku wydał ponad 25 albumów i dziesięć singli 12-calowych, publikuje nagrania w wydawnictwach na całym świecie. Artysta brał udział w takich projektach, jak: Nagamatzu, Lustmord, Terror Against Terror, Isolrubin B.K. oraz Legion, S.E.T.I. i Lagowski.
 

 Obrazek

 

 

MICHEL BANABILA – muzyk, kompozytor i producent. Jego kariera zaczęła się wraz z opublikowaniem albumu Voiz Noiz w 2000 roku, który został bardzo pochlebnie oceniony przez krytyków. Banabila pracował w Holandii, Polsce, Południowej Afryce, Rosji, Japonii, Hiszpanii i Belgii. Jest producentem licznych ścieżek dźwiękowych do filmów, dokumentów i sztuk teatralnych.
 

 Obrazek

 

 

DARIUSZ MAKARUK – muzyk, producent, programista, animator kultury, wykonawca live electronics, twórca instalacji audiowizualnych związany z polską sceną niezależną. Współtworzy projekty zaliczane do awangardy, m.in. specjalny projekt elektroakustyczny Michała Urbaniaka oraz performance koncertowo-filmowy z udziałem Mariusza Wilczyńskiego, Tomasza Stańko i Włodzimierza Kiniorskiego (z którym tworzy od 2002 r. duet KINIOR & MAKARUK). Współpracuje również z choreografem Naoko Maeshiba, Tymonem Tymańskim, Antonim Gralakiem oraz mistrzem śpiewu gardłowego – Gendosem.
 

 Obrazek

 

 

KAPITAL – duet, który tworzą: Rafał Iwański – współzałożyciel i muzyk grupy HATI, łączącej eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Jest członkiem grup Voices of the Cosmos, PRSZR i projektu audiowizualnego Aqualuna. Solowo występuje jako X-Navi:Et. Kuba Ziołek – muzyk znany z takich grup jak Alameda Trio, Hokei, T?ien Lai, Ed Wood. Występuje solo, jako ''Stara Rzeka'', wykorzystuje przetworzone dźwięki gitary elektrycznej w duchu muzyki noise, ambient i psychodelicznej.
 

 Obrazek

 

 

Ab Intra – jednoosobowy, studyjny projekt Radosława Kamińskiego, wyrażający się w około ambientowych/dark ambientowych formach. Jego główną ideą jest próba odnajdywania wewnętrznej jaźni poprzez dźwiękową eksplorację.
 

 Obrazek

 

 

MUZYKA SFER czyli Maciej Hanusek – muzyk, kompozytor, przez lata związany z teatrem offowym i eksperymentalnym, współpracował m.in. z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice. Współtwórca i gitarzysta prog-rockowego zespołu The Gate. „Muzyka Sfer” to fuzja brzmień antycznych ze współczesnymi: akustycznymi i elektronicznymi; stylistycznie oscyluje między ambientem, muzyką neoklasyczną, alternatywną.

Jak co roku, będą też stoiska z płytami, także winylowymi, wystawa malarstwa i (słynne już) ognisko pożegnalne z artystami.

W sprawie biletów:
gck@gck.gorlice.pl
tel. +48 18 35 35 695

Najświeższe informacje o festiwalu dostępne są na oficjalnym fanpage'u Ambientu: Klik!

 

Skomentuj na forum

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress