Alwoods – Stardust

Wielbicieli zarówno labelu Altar Records jak i samego Alwoods'a z pewnością nie brakuje, dlatego będę się streszczał. Oto jego trzeci pełnowymiarowy album studyjny i chociaż nie odkryłem tego od razu, to płytka jest świetna! John Rigas tym razem kazał nam czekać o wiele dłużej na następne duże wydawnictwo ale było warto. Ci którzy pokochali jego poprzednie albumy powinni być zadowoleni, bo stylistyką "Stardust" jest bardzo do nich podobny. Może jest jedynie nieco bardziej pozytywny i jaśniejszy w swym brzmieniu, bo trzeba przyznać, że niektóre utwory Alwoods'a bywały dość mroczne. Tutaj został zachowany ten duch, ale jednak widać i słychać w tym dziele więcej "słońca" ;)

Po raz kolejny też udowodniłem sobie, że nie warto podchodzić do muzyki ze zbyt dużymi uprzedzeniami. Byłem przekonany przed pierwszym przesłuchaniem, że będą na płycie same odgrzewane kotlety i jednostajny, nudny beat. Tymczasem, chociaż po pierwszym odsłuchu nie byłem przekonany do końca, to z każdym następnym album nabierał rumieńców i teraz już wracam do niego często i chętnie. Najpierw całość wydawała się nijaka (oprócz wałeczka "Gravitational Waves" – świetny klimat!), ale jak zmieniłem nastawienie, to okazało się, że płyta jest bardzo dopracowana, pełna i nawet o dziwo zróżnicowana na swój subtelny sposób. Jest to co wszyscy chcieliśmy, ale nie dostaliśmy mimo wszystko tego samego – brawo! Miałem też już okazję przetestować "Stardust" w warunkach imprezowego chillroom'u i nie da się ukryć, że "robi robotę", a przecież to jest w tym wszystkim najważniejsze.

Czekam teraz na kolejne powroty m.in. Akshana czy Cabeiri, bo grecki szaman dźwięku postawił poprzeczkę bardzo wysoko, ale wierzę, że pozostali również sprostają zadaniu, a my będziemy się cieszyć kolejną dawką dobrej muzyki. W to mi graj! :D

Label: Altar Records
Numer katalogowy: ARCDA65
Format: CD, Mp3, FLAC
Data wydania: 31.03.2017
Gatunek: Chillgressive

Sample & Buy: Bandcamp
Dostępne też przez Spotify

Tracklist:
1. Flow Of Life
2. Molecular Cloud
3. Stardust
4. Gravitational Waves
5. Material Trail
6. Liquid Sky
7. Psyence Fiction (with Alpha-Tek & Nortoel)
8. Higher Place

——————————————-

Ambrotos

http://www.deepersense.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=2860

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress