Abiogenesis – Biosynthesis

abiogenesis - biosynthesis


Jakoś tak się składa, że opisuję tu często wydawnictwa Altar Records, no ale cóż zrobić, skoro tak dobrze udaje im się tymi albumami wywoływać uśmiech na mojej twarzy. Na początku tego roku wydana została bowiem płyta "Biosynthesis" autorstwa tajemniczo brzmiącego projektu Abiogenesis, który to jednak okazuje się być naszym dobrze znanym producentem Dmitriy Neschadim'em, najbardziej kojarzonym w muzycznym świecie jako CJ Catalizer. Zmiana pseudonimu ma jednak poparcie w charakterze muzyki, ale o tym to za chwilę.

Wszystko w tym albumie składa się na jego klimat, począwszy od samego nazewnictwa (abiogeneza – proces powstania życia z materii nieożywionej; biosynteza – proces powstawania związków organicznych), po kompozycję i kolorystykę okładki oraz oczywiście samą esencję, czyli muzykę. Jest to dużo spokojniejszy materiał, niż to co zwykle proponował Dmitrij jak CJ Catalizer. Od początku do końca jest to relaksująca muzyka, nawet jeżeli fragmentami mamy wstawki mocniejszego beatu i bassu, to nie są to wyskoki w stylu Alwoodsa czy podobne. Widać, że artysta chciał tu zbudować lekki, a jednocześnie głęboki klimat i w moim odczuciu udało się to osiągnąć. Mamy tutaj osiem utworów w niespiesznym tempie, z których każdy ma coś do przekazania słuchaczowi (mój faworyt – Fluctuations). Może nie ma tutaj nic oryginalnego, ale ja po każdym odsłuchu byłem zadowolony ze spędzonego czasu z tymi dźwiękami. Przecież o to chodzi, co nie? 

Reasumując, jak dla mnie jest to trochę płyta w "starym stylu", co dla mnie stanowi miłą odmianę od dzisiejszych trendów jak chillgressive czy psydub. Płyta która uspokoi w domu odpoczywając z kubkiem herbaty w ręku, a na imprezowym chillstage'u przyjemnie pobuja i pokołysze. Jak dla mnie dobra pozycja, do której z pewnością wrócę.

 

Label: Altar Records
Numer katalogowy: ARCDA64
Format: CD, Mp3, FLAC, 24bit
Data wydania: 27.01.2017
Gatunek: Psybient

Sample & Buy: Bandcamp

Tracklist:
1. Trigonometry Conception
2. Organic Structure Part 2
3. Animation
4. Emergence
5. Fluctuations
6. Vital Matter
7. Biosynthesis
8. Nucleus

http://www.deepersense.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=2845

———————–

Ambrotos

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress